Smart dom – jakie urządzenia wybrać do nowoczesnej kuchni?

Smart dom – jakie urządzenia wybrać do nowoczesnej kuchni?

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy stosunkowo dużo czasu – przygotowujemy tam zwykle śniadania, obiady, kolacje czy podwieczorki. Pieczemy też ciasta czy przygotowujemy aromatyczną kawę. Aby ułatwić te wszystkie czynności, warto zainwestować w nowoczesne i inteligentne urządzenia. Jaką lodówkę i piekarnik wybrać do smart domu? Sprawdź, co w swojej ofercie posiada Samsung.

Smart dom – co może zaoferować nowoczesna kuchnia?

Smart dom to pojęcie, które odnosi się do systemów i urządzeń, które działają automatycznie po odpowiednim zaprogramowaniu albo sterowane są za pomocą telefonu czy centralki. W nowoczesnej kuchni możemy liczyć na inteligentne systemy oświetlenia, wentylacji czy ogrzewania. Niezbędne też będą czujniki dymu czy wilgotności, które uchronią nas przed pożarem czy zalaniem.

Inteligentna kuchnia to także nowoczesne urządzenia z zaawansowanymi funkcjami, takie jak piekarnik sterowany smartfonem, multimedialna lodówka czy zmywarka oszczędzająca wodę i prąd.

Inteligentny piekarnik – jakie może mieć funkcje?

Inteligentny piekarnik, taki jak Dual Cook Steam Infinite Line™ marki Samsung, posiada wiele zaawansowanych funkcji, które mogą przyspieszać, ułatwiać i zoptymalizować proces pieczenia potraw. Jeśli poszukujesz urządzenia, które umożliwi Ci przygotowanie kilku dań naraz i to w dwóch, niezależnych od siebie strefach, to warto rozważyć właśnie ten produkt Samsung. Piekarnik SmartThings* w połączeniu z aplikacją umożliwi Ci całkowicie zdalne sterowanie urządzeniem. Za pomocą tej usługi włączysz i wyłączysz piekarnik, zmienisz ustawienia, a nawet sprawdzisz jego zużycie energii.

Znajdziesz jeszcze:  Jak upiec golonkę w piekarniku bez gotowania

Piekarnik sterowany smartfonem marki Samsung posiada jeszcze inną ciekawą funkcję – czyszczenie pyrolityczne. Każdy z nas wie, że domycie piekarnika z przypalonego tłuszczu niejednokrotnie graniczy z cudem. System czyszczenia pyrolitycznego nagrzewa piekarnik do wysokiej temperatury, by wypalić tłuszcz i zanieczyszczenia. Po całym procesie wystarczy tylko zebrać popiół i przetrzeć komorę.

Multimedialna lodówka? Czemu nie!

Prócz inteligentnego piekarnika w każdej kuchni powinna się znaleźć również lodówka. Samsung oferuje jednak coś o wiele lepszego – multimedialną lodówkę, która może stać się prawdziwym centrum dowodzenia w domu. Duży ekran na lodówce umożliwia m.in. przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy zapisywanie notatek**.

Dzięki zamontowanym w środku lodówki kamerom możemy zdalnie sprawdzić, co znajduje się w środku. Będzie to szczególnie przydatne, gdy wybieramy się na zakupy po pracy, a nie mamy zrobionej listy zakupów. Za pomocą aplikacji SmartThings w telefonie szybko sprawdzimy, jakich produktów nam brakuje.

Inteligentna zmywarka – z myślą o oszczędzaniu

Nie od dziś wiadomo, że zmywarki to duża oszczędność czasu oraz wody. Jednak dzięki inteligentnym funkcjom możemy oszczędzać również energię. W jaki sposób? Możliwość zdalnego włączenia zmywarki przyda się wówczas, gdy mamy taryfę prądu, która zakłada niższe ceny w godzinach naszej pracy. Nawet siedząc w pracy możemy włączyć zmywanie o odpowiedniej godzinie, za pomocą aplikacji w telefonie. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala nam zdalnie monitorować pracę urządzenia, wykonać szybką diagnostykę urządzenia czy sprawdzić zużycie prądu.

Znajdziesz jeszcze:  Jak upiec halibuta na patelni

 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

 

* Aplikacja SmartThings wymaga dostępu do sieci bezprzewodowej oraz konta Samsung Account. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub App Store. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android w wersji co najmniej 8.0 (2GB pamięci RAM lub więcej) oraz z systemem iOS w wersji co najmniej 13.0. Aplikacja jest kompatybilna z wybranymi urządzeniami. Szczegóły, w tym pełna lista kompatybilnych z aplikacją urządzeń Samsung, dostępna na https://www.samsung.com/pl/apps/smartthings/.

** Kompatybilne telewizory: modele Smart TV z lat 2015–2017: seria J/K/MU6400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2018: seria NU7400 lub nowsze, modele Smart TV z roku 2019: seria Q60R lub nowsze, modele Smart TV z lat 2020–2021: seria Q70 lub nowsze oraz telewizory lifestyle’owe (The Frame, The Serif i The Sero – z wyłączeniem The Frame 32”). Prosimy sprawdzić kompatybilność nowych telewizorów na samsung.com. Opcja ta może nie działać, jeśli oprogramowanie telewizora Samsung TV zostało zmienione.

Odwiedzane strony mogą nie być poprawnie wyświetlane, jeśli nie są zgodne ze standardem sieciowym (HTML5). W zależności od polityki danej strony niektóre funkcje mogą nie być obsługiwane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *