Pralki energooszczędne – jakie funkcje pozwolą nam zaoszczędzić energię?

pralki energooszczędne

W dzisiejszych czasach jednym z głównych parametrów urządzeń, na który zwracamy uwagę podczas kupna, jest ich energooszczędność. Ceny za prąd są coraz wyższe, dlatego też szukamy rozwiązań, które pozwolą nam zmniejszyć rachunki za prąd. Jakie pralki energooszczędne wybrać? Na co zwracać uwagę w czasie ich wyboru?

Najbardziej energooszczędna pralka, czyli jaka?

Mówiąc „najbardziej energooszczędna pralka” mamy zwykle na myśli najwyższą klasę energetyczną. O niej informuje etykieta efektywności energetycznej. Znajdziemy na niej m.in. informacje dotyczące zużycia energii na 100 cykli prania, ale także zużycie wody, wydajność wirowania czy poziom wytwarzanego hałasu. Obecnie najbardziej wydajne energetycznie są pralki energooszczędne w klasie A. Zużywają one ok. 40-50 kWh na 100 cykli prania. Dla porównania najmniej energooszczędne urządzenia, czyli te w klasie F, mają zużycie prądu na poziomie ok. 65 kWh na 100 cykli.

Pralki energooszczędne – oszczędzaj dzięki nowym technologiom

Czy istnieją technologie w pralkach, które pomogą nam oszczędzić więcej prądu? Okazuje się, że tak. Świetnym tego przykładem jest pralka energooszczędna Samsung, np. Bespoke AI™ WW11BB944DGB. Tak jak i wiele najnowszych modeli, posiada ona rozwiązanie AI Ecobubble™*, czyli technologię aktywnej piany, która pomoże nam pozbyć się plam nawet w niskich temperaturach. Brak konieczności rozgrzewania wody do wyższej temperatury to oczywiście dodatkowa oszczędność prądu.

Znajdziesz jeszcze:  Jak przechowywać kosmetyki w małej łazience?

Inną ciekawą technologią dostępną w wielu pralkach Samsung jest QuickDrive™. Specjalna konstrukcja bębna Q-Drum™ wykorzystuje dwie niezależnie obracające się części – bęben główny oraz pulsator. Dzięki temu pranie porusza się nie tylko z góry na dół, ale również do przodu i do tyłu. Umożliwia to skuteczne pranie w czasie krótszym o połowę i zmniejszenie zużycia energii nawet do 20%**.

Oszczędzać możemy nie tylko na prądzie, ale również na wodzie i detergentach. Nowoczesne pralki automatyczne energooszczędne Samsung, takie jak Bespoke AI™ WW11BB944DGB czy WW90T986ASH, posiadają również program Pranie optymalne AI. Dzięki kilku inteligentnym czujnikom dostosowuje on ilość wody i detergentów do wagi wsadu oraz stopnia zabrudzenia ubrań. Możliwe jest więc uzyskanie świetnych rezultatów prania nawet z wykorzystaniem mniejszej ilości proszku do prania.

Pralki automatyczne energooszczędne z funkcjami smart

Pralki smart coraz śmielej wkraczają na rynek. Czy wbudowany moduł Wi-Fi i możliwość zdalnego sterowania może nam w jakikolwiek sposób pomóc w oszczędzaniu energii elektrycznej? Jak najbardziej. Wyobraźmy sobie sytuację, że posiadamy taryfę prądu, która zakłada tańsze ceny energii w godzinach naszej pracy. Możemy więc zapakować pralkę przed wyjściem do pracy czy wieczorem i włączyć ją o wybranej godzinie za pomocą dedykowanej aplikacji w telefonie. Pralka energooszczędna Samsung WW11BB944DGHS6, dzięki połączeniu z aplikacją SmartThings***, umożliwia nam też monitorowanie zużycia energii****. Wiedza o tym, ile prądu zużywa pralka na tydzień czy na miesiąc pomoże nam nie tylko oszacować koszty, ale też wprowadzić istotne zmiany, które ułatwią nam oszczędzanie.

Znajdziesz jeszcze:  Jak rozmieścić halogeny w małej łazience

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

 

*AI EcoBubble™ działa tylko na określonych programach, w tym Bawełna, Syntetyczne, AI Wash z załadunkiem mniejszym niż 2 kg. Dotyczy wybranych urządzeń.

** Na podstawie badań Intertek: seria WW8000T vs. WW6500K. Skrócenie czasu prania o 50% oraz zmniejszenie zużycia energii o 20% (40°C, połowa załadunku), przy założeniu wydajności prania ±5%.

*** Aplikacja SmartThings dostępna na urządzeniach z systemem operacyjnym Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane połączenie z siecią Wi-Fi i konto Samsung. Wszystkie zarządzane urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Na kompatybilnych produktach i/lub na ich opakowaniach znajduje się logo „Works with SmartThings”.

**** Dostępność usługi SmartThings Energy zależy od kraju, regionu lub urządzenia. Usługa dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS (Android OS 9↑, iOS 14↑). Wymagane jest połączenie z siecią Wi-Fi oraz konto Samsung Account. Aby możliwe było monitorowanie zużycia energii, wszystkie urządzenia muszą być zarejestrowane w aplikacji SmartThings. Dotyczy wybranych urządzeń.Pełna lista kompatybilnych urządzeń dostępna na stronie: https://www.samsung.com/pl/support/mobile-devices/jakie-urzadzenia-sa-kompatybilne-ze-smartthings/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *